2017/05/19 Oto Młodzi, którzy chcą zrobić coś więcej dla Jezusa! - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Oto Młodzi, którzy chcą zrobić coś więcej dla Jezusa!


Te słowa hymnu Młodzieży Sercańskiej bardzo trafnie opisują wydarzenie, które miało miejsce w Częstochowie. Podczas dni skupienia Młodzieży Sercańskiej w dniach 19-20 maja 2017 r. dziewięć młodych osób powiedziało Jezusowi „TAK”, przyjmując Sercański Krzyż, będący zewnętrznym znakiem przynależności do kandydatury w SRŚ. Młodzież, która przyjęła drewniane krzyżyki z symbolicznym wyciętym sercem, zobowiązała się do uczestnictwa w formacji, opartej na duchowości i charyzmacie Zgromadzenia Sióstr Sercanek oraz do tworzenia rodzinnej wspólnoty, której celem jest uwielbienie Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi.
 
Dni skupienia, odbywające się pod hasłem: Jezus tęskni...czy spełnisz Jego pragnienie? rozpoczęły się przywitaniem 21 uczestników, a następnie spotkaniem integracyjnym. Młodzi podzielili się na trzy małe grupy i otrzymali plakaty z niedokończonym zdaniem, które mieli sami uzupełnić. Bardzo trafne i głębokie odpowiedzi zawidniały na plakatach z następującymi zdaniami: Jestem tu..., Ludzie odchodzą od wiary, bo..., Jezus jest...,Wspólnota jest... Rodzina jest... Po przedstawieniu wszystkich wypowiedzi na forum ks. Tomasz Chrzęstek wygłosił okolicznościową konferencję, wprowadzającą uczestników w temat rekolekcji.

Po wspólnym posiłku, umacniającym rodzinną atmosferę i przygotowaniu liturgii, rozpoczęła się Eucharystia. Podczas homilii ks. Tomasz podjął temat pragnień Boga wobec człowieka oraz ludzkiej odpowiedzi na Bożą miłość.

Kolejnego dnia młodzież mogła skorzystać z sakramentu pojednania. Kulminacyjnym punktem tego spotkania była uroczysta Msza Święta, podczas której młodzi złożyli deklaracje i przyjęli Sercański Krzyż. Rekolekcjonista zachęcał członków MRS do mężnego wyznawania wiary w środowiskach, w których żyją, a także do całkowitego powierzenia swojego życia Bogu. Przypomniał również słowa św. Jana Pawła II, który liczył na młodych i wierzył, że mogą zmieniać świat na lepsze.

Po Eucharystii rozpoczęła się Agapa - radosne świętowanie przy grillu i na wspólnej zabawie.  Uczestnicy rekolekcji gościli również ks. Sylwestra Kubika, proboszcza Parafii pw. św. Antoniego z Częstochowy, któremu wręczyli jubileuszowy prezent.

Na zakończenie dni skupienia uczestnicy wraz z siostrami podziękowali ks. Tomaszowi za wygłoszone Słowo Boże i posługę sakramentalną. Ostatnim akcentem spotkania było losowanie książeczek z myślami św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej, oraz zawierzenie owoców tych rekolekcji Matce Bożej Jasnogórskiej.

Uczestniczka dni skupienia

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści