2017/06/09 Czy możliwe jest życie bez lęku? - spotkanie dla dziewcząt w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
[image:image-0]W dniach 9-11 czerwca 2017 r. w referacie powołaniowym w Krakowie p. Danuta Dybowska poprowadziła czwarte z kolei warsztaty dla dziewcząt pt.: Czy możliwe jest życie bez lęku? Weekendowe spotkanie, w którym uczestniczyło sześć dziewcząt i cztery siostry postulantki, miało wymiar religijno-psychologiczny. Nad całością warsztatów czuwała s. mistrz. Liliana Mozdyniewicz.
Pani Danuta uświadomiła nam, że lęk jest częścią życia każdego człowieka, a naszym zadaniem jest nie tyle walka z nim, co raczej zmiana sposobu myślenia. Lęk nie może przejąć kontroli nad naszym życiem – zaznaczyła jedna z uczestniczek spotkania.

Modlitwa, dzielenie się swoimi doświadczeniami, taniec i inne formy aktywności fizycznej, były głównymi elementami warsztatów.

Jak wspominają dziewczęta, zwieńczeniem zajęć, dotyczących mechanizmów działania ludzkiego umysłu i serca, było odkrycie harmonii pomiędzy sferą duchową i psycho-fizyczną człowieka. Warsztaty pomogły im zrozumieć, że akceptacja lęków i trudności jest drogą do wolności i właściwej realizacji życiowego powołania.

foto © siostry sercanki
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści