2017/06/11 Sercańska niedziela w Bystrej - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Sercańska niedziela w Bystrej


W miesiącu czerwcu w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa poprzez śpiew i rozważanie wezwań litanijnych. Ale jest jeszcze wiele innych form sercańskiej pobożności. Wśród nich najważniejsze są:
  • uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa obchodzona w piątek po Oktawie Bożego Ciała,
  • idea wynagradzania za grzechy, bluźnierstwa i świętokradztwa,
  • uczestnictwo w pierwszych piątkach miesiąca,
  • Godzina Święta, czyli czuwanie adoracyjne z rozważaniem Męki Pana Jezusa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie,
  • obrazy Serca Jezusowego zawieszane na ścianach naszych mieszkań.

Jak kształtowały się wymienione formy pobożności? Kto je zainicjował? Odpowiedzi na te pytania poszukiwała wspólnota SRŚ z Bystrej 11 czerwca 2017 r., prezentując podczas czterech Mszy Świętych sylwetkę św. Małgorzaty Marii oraz historię i treść objawień Serca Jezusowego.

Członkowie Sercańskiej Rodziny Świeckich z Bystrej są liczną wspólnotą, dlatego też  program słowno-muzyczny został przedstawiony przez cztery różne zespoły.

Jak wspominają parafianie, dzięki SRŚ druga niedziela czerwca była okazją do zapoznania się z najważniejszymi elementami kultu Serca Jezusowego.

Trzeba również dodać, że aktywność SRŚ w Parafii św. Marcina jest możliwa dzięki wielkiemu zaangażowaniu członków, ale także dzięki niezwykłej życzliwości kapłanów, szczególnie księdza proboszcza Adama Byrskiego.

Za wszelkie dobro  z serca dziękujemy.

Członkowie SRŚ

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści