2017/06/14 Śladami św. Stanisława – procesja z Wawelu na Skałkę - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
[image:image-0]W tradycyjnej procesji, która przeszła z Wawelu na Skałkę 14 maja 2017 r., obok relikwii św. Stanisława, biskupa i męczennika i wielu świętych, poniesione zostały również relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej.
 
Eucharystię u stóp paulińskiego klasztoru celebrowali ks. abp Marek Jędraszewski, kilkunastu biskupów z całej Polski, nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio, a także kilkudziesięciu kapłanów. W uroczystościach wzięły udział siostry sercanki z wszystkich krakowskich wspólnot.

W homilii Metropolita Krakowski nawiązał do poematu Karola Wojtyły pt. Stanisław, ukazując postać krakowskiego biskupa i męczennika jako wzór prawdziwej i niezachwianej miłości do Boga i Ojczyzny. Przypomniał również że 14 maja bieżącego roku przypadła 150. rocznica urodzin kard. Adama Stefana Sapiehy i nakreślił znaczące wydarzenia z jego życia, które wywarły ogromny wpływ na historię Kościoła w XX-wiecznej Polsce.

Ze względu na 100. rocznicę objawień fatimskich procesja miały w tym roku szczególnie podniosły charakter. Górale z Podhala ponieśli figurę Matki Bożej Fatimskiej z sanktuarium na Krzeptówkach.

W niedzielnych uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele władz państwowych, służb mundurowych, osoby konsekrowane, reprezentanci uczelni i szkół katolickich, a także wiele bractw i stowarzyszeń.

foto © Mariusz Talarek
foto © Łukasz Kaczyński
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści