2017/06/23 My, Dzieci Rodziny Sercańskiej, oddajemy się Sercu Jezusa - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
My, Dzieci Rodziny Sercańskiej, oddajemy się Sercu Jezusa


Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypadająca w tym roku 23 czerwca była ważnym dniem dla kandydatów do Dziecięcej Rodziny Sercańskiej, działającej przy parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Podczas uroczystej Mszy świętej ks. prob. Tadeusz Weber i s. przeł. Cecylia Bylewska wręczyli dzieciom drewniane krzyżyki z sercem na znak przynależności do wspólnoty małych czcicieli Serca Jezusowego.

Po homilii szesnastoosobowa grupa dzieci wypowiedziała formułę przyrzeczeń i wspólnie odśpiewała hymn DRS.

My, Dzieci Rodziny Sercańskiej oddajemy i poświęcamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa nasze życie, uczynki, trudy i cierpienia, aby odtąd czcić i kochać to Boskie Serce. Obiecujemy często rozmawiać z Tobą, Panie Jezu na modlitwie, regularnie uczestniczyć w Eucharystii i praktykować pierwsze piątki miesiąca. W ten sposób chcemy wyrazić naszą miłość do Ciebie i wynagradzać za tych, którzy Cię nie kochają, lekceważą, obrażają i odrzucają – podkreśliły dzieci wypowiadając słowa aktu ofiarowania, który potem został niesiony w procesji z darami.

Siostra Zuzanna Citak, odpowiedzialna za formację wspólnoty DRS zaznacza, że wspólnota liczy szesnaścioro członków i cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców.

Ośmioro dzieci, będących na pierwszym etapie formacji, otrzymało krzyżyk z białym sznurem, a te, które należą do wspólnoty od początku i są już na drugim etapie, otrzymały krzyżyk ze złotym sznurem. To dla nich zachęta, aby z zapałem uczestniczyć w naszych spotkaniach i coraz bardziej kochać Serce Jezusowe – zaznacza moderatorka DRS.

Podczas ceremonii Ksiądz Proboszcz poświęcił figurę Serca Bożego, która będzie towarzyszyć dzieciom podczas spotkań formacyjnych. Na zakończenie Mszy świętej dzieci wraz z rodzicami podziękowały siostrom za podejmowaną przez nie posługę, i na znak wdzięczności, wręczyły im czerwone róże.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści