2017/06/23 Z Serca Chrystusa rodzi się nowa ludzkość – wieczorna Eucharystia w uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
[image:image-0]O bezgranicznej miłości Boga do człowieka, ewangelicznym paradoksie <słodkiego jarzma> i wielkim czcicielu Serca Bożego – św. Janie Pawle II mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystości odpustowej w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie, 23 czerwca 2017 r.  

Wraz z emerytowanym Metropolitą Krakowskim wieczorną Eucharystię sprawowali: o. Jerzy Uram OFMCap, gwardian Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie, ks. kan. Czesław Bogdał, o. Adam Wolny OFMConv i o. Rafał Antoszczuk OFMConv.

Dziś Kościół ze wzruszeniem wpatruje się w zranione Serce Jezusa. Przebite włócznią Serce Zbawiciela to najbardziej wstrząsający znak miłości Boga do człowieka. On nas ukochał bezgranicznie, do końca. Kościół żyje tajemnicą Bożej miłości i wysławia tę miłość. Ona jest w centrum Ewangelii i przepowiadania Dobrej Nowiny - zaznaczył w homilii Ksiądz Kardynał.

Nawiązując do  nauczania papieża Polaka dodał, że  z Serca ukrzyżowanego Chrystusa rodzi się nowa ludzkość, odkupiona od grzechu, która wciąż potrzebuje tego Serca, aby budować we współczesnym świecie cywilizację miłości.
Eucharystię ubogaciła posługa liturgiczna kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Braci Mniejszych Konwentualnych w Krakowie.

foto © siostry sercanki
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści