2017/07/28 Rekolekcje przy Sercu Jezusa – weekendowe spotkanie dla młodzieży w Jaśliskich - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Rekolekcje przy Sercu Jezusa
Weekendowe spotkanie dla młodzieży w Jaśliskich
Idźcie i głoście – hasło tego roku duszpasterskiego było głównym drogowskazem na ścieżkach rekolekcyjnych rozważań dla trzynastoosobowej grupy młodzieży z Krosna, Jasła i Jaślisk, która w dniach 28-30 lipca uczestniczyła w sercańskich rekolekcjach w domu zakonnym w Jaśliskach.
Weekendowe dni skupienia poprowadzili ks. Paweł Serwiński i s. Amanda Adamczyk, we współpracy z s.p. Klemensą Strzępek i s. Augustianą Wierzbicką. W gronie animatorów spotkania były także członkinie Sercańskiej Rodziny Świeckich Danuta Jasica i Jolanta Zalewska.

W programie rekolekcji był czas na wspólną modlitwę, świadectwa, pracę w grupach, drogę krzyżową, a także na wieczorną integrację na łonie natury, śpiew i tańce, ognisko i inne atrakcje, których można doświadczyć tylko pośród pól łąk, w wiejskim zaciszu, gdzie horyzont wypełniają łany dojrzewających zbóż.

Z tym właśnie zaciszu zaczerpnęliśmy duchowych sił, aby iść i głosić miłość Serca Jezusowego i nieść ją tam, gdzie panuje głód Boga i Jego Ewangelii – wspomina jedna z uczestniczek dni skupienia.

Zwieńczeniem rekolekcji była wspólna modlitwa w kościele parafialnym w Jaśliskach, podczas której młodzież zawierzyła Matce Bożej miniony czas i oddała w Jej macierzyńską opiekę owoce sercańskich dni skupienia.

foto © siostry sercanki
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści