2017/09/01 Otwarcie domu filialnego w Rudkach na Ukrainie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
1 września 2017 r. w Parafii Wniebowzięcia NMP w Rudkach na Ukrainie, m. gen. Olga Podsadnia erygowała filię domu zakonnego, należącego do wspólnoty sercańskiej we Lwowie  przy ul. Piekarskiej 10.

W domu filialnym mieszkają obecnie dwie siostry. Siostra Maksymilla Gierula, odpowiedzialna za wspólnotę,  podejmie posługę katechetyczną dzieci i młodzieży oraz s. Tomasza Wergeles, która  kontynuując pracę pielęgniarską w szpitalu we Lwowie, będzie jednocześnie pomagać w zakrystii i odwiedzać chorych w parafii. Dla sióstr sercanek to miejsce jest szczególnie drogie, ponieważ  2 lipca 1921 roku obraz Matki Bożej Rudeckiej, znajdujący się w głównym ołtarzu miejscowej świątyni, został koronowany przez Założyciela Zgromadzenia,  św. Józefa Sebastiana Pelczara.

8 września, w liturgiczne wspomnienie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, do kościoła w Rudkach zostały wprowadzone relikwie Biskupa Pelczara, które na ręce Księdza Proboszcza przekazała Matka Generalna. Mszy Świętej odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Mieczysław Mokrzycki, ordynariusz lwowski, a współcelebransami byli: o. Sławomir Zieliński OFMConv, dyrektor Duszpasterstwa Ogólnego Archidiecezji Lwowskiej, ks. Jerzy Wasyłenko, proboszcz parafii w Rudkach, ks. Michał Machnio, wikariusz parafii, ks. Andrzej Ziober, rezydent oraz kapłani z okolicznych parafii.

Po Eucharystii Ksiądz Arcybiskup poświęcił kaplicę w domu sióstr. W uroczystościach wraz z Matką Generalną Olgą i siostrami z Rudek uczestniczyły: s. as. Hieronima Galas, s. as. Wiktoria Bogusz, s. ek. Dolores Dybaś, s. Zofia Woźnica z Polski, s. del Bogna Stolarczyk, s. Laurenta Oleksij, s. Edyta Duszczak ze Lwowa, s. p. Laura Stasiw i s. Emanuela Janczy z Brodów, s. p. Katarzyna Bubella i s. Michaela Flisowska ze Złoczowa oraz s. p. Paschalisa Domska z Nowogradu Wołyńskiego.

foto © siostry sercanki
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści