2017/09/02 Dziękczynienie za 25 lat posługi sióstr sercanek w Złoczowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
2 września 2017 w kościele Wniebowzięcia NMP w Złoczowie, na Ukrainie odbyła się uroczystość dziękczynienia za 25 lat pracy sióstr sercanek w złoczowskiej parafii. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Edward Kawa OFMConv. Do koncelebry dołączyli ks. prob. Michał Hołdowicz i współpracujący z siostrami kapłani.
 
We Mszy Świętej wzięło udział bardzo liczne grono parafian, którzy wyrazili swoją ogromną wdzięczność za obecność i świadectwo wiary sióstr. W świętowaniu wspólnoty złoczowskiej, do której obecnie należą s. p. Katarzyna Bubella, s. Michaela Flisowska i s. Franciszka Mielnicka, wzięły także udział: m. gen. Olga Podsadnia. s. as. Hieronima Galas, s. as. Wiktoria Bogusz, s. ek. Dolores Dybaś i s. Zofia Woźnica z Polski, a także s. del. Bogna Stolarczyk, s. Edyta Duszczak i s. Laurenta Oleksij ze Lwowa, s. Maksymilla Gierula i s. Tomasza Wergeles z Rudek, s. p. Laura Stasiv i s. Emanuela Janczy z Brodów, s. p. Paschalisa Domska, s. Bernadetta Popadiuk i s. Teresa Wiszniowska z Nowogradu Wołyńskiego.

Dla złoczowskiej parafii 2 września był ostatnim dniem nawiedzenia figury Matki Bożej Fatimskiej i relikwii świętych Łucji i Franciszka Marto. Po południu odbyło się w kościele nabożeństwo ku czci Matki Bożej z aktem oddania się pod Jej macierzyńską opiekę oraz pożegnanie świętych symboli i przekazanie ich do kolejnej parafii.

foto © siostry sercanki
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści