2017/09/17 Spotkanie integracyjne Młodzieży Sercańskiej z Częstochowy - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Spotkanie integracyjne Młodzieży Sercańskiej z Częstochowy


17 września 2017 r., mimo dżdżystej pogody, 7-osobowa grupa Młodzieży Sercańskiej z Częstochowy pod opieką s. Amandy Adamczyk wzięła udział w spotkaniu formacyjno-integracyjnym w Krakowie.
  
Pierwszym punktem na pielgrzymim szlaku była Eucharystia w Kościele Mariackim. Po wspólnej modlitwie młodzież udała się na spotkanie z s. Ritą Kurdziel, sercanką posługującą na Jamajce, o. Markiem Krupą OFMConv,  pracującym w Boliwii, a także misjonarzami z Madagaskaru. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści o życiu w dalekich krajach wśród ubogich i najbardziej potrzebujących, młodzi udali się do krakowskich Łagiewnik, aby nawiedzić sanktuaria: Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II oraz spotkać się w duchowy sposób z największymi Misjonarzami Miłosierdzia naszych czasów – Papieżem Polakiem i św. s. Faustyną Kowalską.

Wspólny spacer, pogawędki i tradycyjne papieskie kremówki na długo pozostaną w pamięci naszej młodzieży. Już wkrótce następna grupa Młodzieży Sercańskiej z Częstochowy przyjedzie na spotkanie integracyjne do Krakowa.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści