2017/09/28 Wspólnota "Młodzi Sercem" z wizytą w Słomnikach - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wspólnota Młodzi Sercem z wizytą w Słomnikach


28 września 2017 r. w domu zakonnym w Słomnikach gościła grupa Młodzi Sercem z Krakowa. W spotkaniu brał udział ks. Adam Dziadek, wikariusz pobliskiej Parafii pw. Bożego Ciała.

Tego dnia do sercańskiej wspólnoty przybyły Zuzia i Gabrysia z Pisarzowej, aktywne   członkinie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zuzia podzieliła się swoim świadectwem nawrócenia i doświadczeniem Boga żywego.

Podczas niedzielnego spotkania wspólnie uwielbialiśmy Najświętsze Serce Jezusowe, a wieczorem mogliśmy umocnić nasze wspólnotowe więzi przy śpiewie, tańcach integracyjnych i smakowitym grillu — wspominają członkinie krakowskiej wspólnoty.

W Parafii pw. Bożego Ciała w Słomnikach powstaje grupa Młodzieży Sercańskiej. Pierwsze spotkanie formacyjne prowadziła s. p. Jolanta Koźlak wraz z Anną Jakubek i Danutą Jasicą w piątek, 13 października 2017 r. Po przedstawieniu ogólnych informacji na temat istniejącej przy Zgromadzeniu Sióstr Sercanek duchowej rodzinie świeckich, uczestniczki spotkania spędziły wieczór w radosnej atmosferze, dzieląc sie wzajemnie doświadczeniami dnia codziennego. Zastanawiały się również nad promowaniem tej nowej inicjatywy, aby w szeregi SRŚ wstępowały kolejne osoby, pragnące pogłębić swoją więź z Bogiem i drugim człowiekiem.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkanie wspólnoty, które odbędzie się 27 października 2017 r. w Słomnikach.  

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści