2017/09/30 Kim jestem w oczach Boga? Rekolekcje dla młodzieży w Częstochowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Kim jestem w oczach Boga?
Rekolekcje dla młodzieży w Częstochowie


Na to pytanie odpowiadali sobie uczestnicy sercańskiego dnia skupienia, który odbył się 30 września 2017 r. w domu zakonnym sióstr sercanek przy ul. Spadzistej 15  w Częstochowie. Modlitewne spotkanie dla 26 osób poprowadził ks. Tomasz Chrzęstek, wikariusz pobliskiej parafii pw. św. Antoniego we współpracy z s. Amandą Adamczyk i s. Zuzanną Citak.
 
Zgodnie z myślą przewodnią sobotniego spotkania, która brzmiała: Jestem zagubioną owcą, dziewczęta i chłopcy pochylali się nad tematem przebaczenia, zaufania i powrotu do Boga. W słowie skierowanym do młodzieży Ksiądz Rekolekcjonista podkreślił istotę sakramentu pojednania i jego niezastąpioną rolę w budowaniu głębokiej więzi z Chrystusem.

Podczas Mszy Świętej, będącej punktem centralnym dnia skupienia, jedna z uczestniczek – Kamila Zimnowoda, otrzymała krzyż na znak przynależności do wspólnoty Młodzieży Rodziny Sercańskiej oraz misję prowadzenia spotkań dla dzieci we współpracy z siostrą Rozarią Adamiec. W tym szczególnym momencie młodzieży towarzyszyła m. prow. Marianna Łacina, która również uczestniczyła w Eucharystii.

Tego dnia młodzi spotkali się także w kilkuosobowych grupach, aby podzielić się osobistym doświadczeniem Bożej obecności w codziennym życiu. W programie rekolekcji przewidziano także czas na spowiedź, modlitwę indywidualną, wyciszenie, a w razie potrzeby, rozmowę z prowadzącymi spotkanie.

Popołudnie miało charakter rekreacyjny. Piękna, jesienna pogoda sprzyjała zorganizowaniu kolacji na zewnątrz, co okazało się dla młodzieży wielką atrakcją. Po grillu młodzież ruszyła do tańca. Podczas tzw. Wieczoru radości franciszkańskiej nie mogło zabraknąć tradycyjnej „belgijki” i wielu innych tańców, dzięki którym młodzieży nie chciało się wracać do domu.

Sercańskie spotkanie zakończyło się modlitwą i rozesłaniem oraz zachętą do udziału w kolejnych rekolekcjach.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści