2017/10/07 Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję - Różaniec do granic - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
[image:image-0]W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października 2017 r. w 320 kościołach na terenie 22 diecezji, wzdłuż granic naszej Ojczyzny, ponad milion Polaków zjednoczyło się w modlitewnej akcji Różaniec do granic.

Przez modlitwę różańcową chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata - zaznaczyli organizatorzy akcji Lech Dokowicz i Maciej Bodasiński.

Na granicach naszej Ojczyzny modlili się biskupi, kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy - wszyscy, którzy wielkodusznie odpowiedzieli na wezwanie Matki Bożej Fatimskiej do odmawiania różańca. W wydarzeniu wzięły udział siostry sercanki z Krakowa, Biecza, Rzeszowa, Przemyśla, Warszawy, Kamesznicy, Korczyny, Jaślisk, Zakopanego, Lublina, Warki, Pińczowa i Pucka. Wraz z uczestnikami Różańca do granic, modlącymi się w kościołach stacyjnych, łączyły się duchowo siostry ze wszystkich wspólnot sercańskich w Polsce. Modlitwa w intencji naszej Ojczyzny popłynęła także z Parafii Wniebowzięcia NMP w Paryżu, w której posługują siostry sercanki.

Jak wspominają najmłodsze członkinie Zgromadzenia Sióstr Sercanek - siostry aspirantki, które wraz z s. mistrz. Lilianą Mozdyniewicz udały się do Jabłonki na polsko-słowacką granicę, ta modlitewna inicjatywa była niezwykłym świadectwem jedności Polaków oraz ich wiary i głębokiego przywiązania do Matki Najświętszej.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści