2017/10/09 Obchody 40-lecia istnienia parafii Nuestra Señora de Las Mercedes w Montero - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
[image:image-1]W tym roku franciszkańska parafia Nuestra Señora de Las Mercedes w Montero w Boliwii obchodzi 40-lecie swojego istnienia. W ramach jubileuszowych uroczystości w dniach 9- 13 października siostry sercanki posługujące w Montero wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowały wielowątkowy program artystyczny, promujący Zgromadzenie.

W pierwszej części spotkania młodzież wcieliła się w postaci św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej, prezentując historię powstania sercańskej rodziny zakonnej. W kolejnych dniach siostry przedstawiły charyzmat Zgromadzenia, opowiadając o dziełach, które podejmują, a także duchowość skupioną wokół Najświętszego Serca Jezusowego. W tym kontekście młodzież wystawiła sztukę pt. Objawienia św. Małgorzaty Marii Alacoque.

Zwieńczeniem tych wydarzeń była Msza Święta dziękczynna za beatyfikację Matki Klary Szczęsnej. Po błogosławieństwie wszyscy wierni, zebrani w świątyni, uczcili relikwie Założycieli Zgromadzenia Sióstr Sercanek i powierzyli się ich duchowej opiece.

W jubileuszowych obchodach uczestniczyła m. Anna Kurysz, przełożona Wiceprowincji pw. św. Franciszka z Asyżu wraz z siostrami z Domu pw. Najświętszego Serca Jezusowego i Domu św. Klary w Montero.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści