2017/10/20 Odpust ku czci św. Jana z Kęt w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
[image:image-1]W Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie 20 października 2017 r. odbył się odpust ku czci św. Jana z Kęt, patrona naszej Ojczyzny, Archidiecezji Krakowskiej, Parafii pw. św. Anny oraz środowisk akademickich, zwłaszcza profesorów i studentów.

We Mszy Świętej o godz. 7.00 uczestniczyły siostry zakonne, posługujące na terenie parafii. Zgromadzenie Sióstr Sercanek reprezentowały: m. gen. Olga Podsadnia  wraz z Radą Generalną, m. prow. Auxilia Felisiak z Rzeszowa, siostry ze wspólnot Domu Generalnego i Domu Macierzystego oraz junioratu i aspiratu.

Eucharystii przewodniczył o. Rafał Anotszczuk OFMConv, posługujący na co dzień w kościele Sióstr Sercanek przy ul. Garncarskiej w Krakowie. Do koncelebry dołączyli: ks. dr hab. Andrzej Bruździński, ks. Jerzy Dziewoński i ks. Mateusz Wójcik.

Słowa przywitania i zachętę do modlitwy za przyczyną św. Jana Kantego skierował do zgromadzonych w świątyni sióstr i wiernych świeckich ks. prof. dr. hab. Tadeusz Panuś, proboszcz Parafii pw. św. Anny.

W homilii Ojciec Kapelan zaznaczył, że św. Jan był człowiekiem o głębokiej harmonii ducha i intelektu, ponieważ w niezwykły sposób łączył posługę wobec młodzieży na Akademii Krakowskiej z troską o osobistą więź z Chrystusem, którą pielęgnował spędzając wiele czasu przed Najświętszym Sakramentem.

Tegoroczna uroczystość św. Jana z Kęt, troskliwego pasterza wiernych i patrona świata nauki, miała szczególny charakter, ponieważ w naszej Ojczyźnie trwają obecnie obchody 250. rocznicy jego kanonizacji.

Po zakończeniu Eucharystii wszyscy zebrani w świątyni uczcili relikwie tego wielkiego Świętego.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści