2017/10/21 "Dla Ciebie Maryjo" - obchody 100. rocznicy objawień fatimskich w Brodach na Ukrainie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Dla Ciebie Maryjo
Obchody 100. rocznicy objawień fatimskich w Brodach na Ukrainie


W Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brodach na Ukrainie 21 października 2017 r. odbył się muzyczno-poetycki konkurs dla dzieci pt. Dla Ciebie, Maryjo. Październikowy czas, tradycyjnie kojarzony z modlitwą różańcową, jest dobrą okazją do tego, by okazać Maryi miłość i wdzięczność za jej macierzyńską opiekę. Dla dzieci uczestniczących w konkursie było to również duże wyzwanie i zachęta do rozwijania swoich talentów.
 
Nasze dzieci, już od najmłodszych przedszkolaków, okazały się wspaniałymi aktorami.  Każdy wiersz, pieśń, czy słowa modlitwy, wypowiedziane przez dziecięce usta w tym dniu były jakby bukietem kwiatów, ofiarowanym Matce Najświętszej – wspomina organizatorka konkursu s. p. Laura Stasiw.

Sobotni występ, nawiązujący do przypadającej w tym roku 100. rocznicy objawień fatimskich współorganizowali ks. Mateusz Świstak, posługujący obecnie w parafii, s. Emanuela Janczy oraz rodzice młodych artystów.

Uczestnicy spotkania, zgodnie z prośbą Matki Bożej Fatimskiej modlili się również o pokój na całym świecie, a szczególnie na Ukrainie.

Nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać za pomocą różańca – powiedziała siostra Łucja z Fatimy. Jej słowa są zaproszeniem do częstej modlitwy różańcowej i powierzania się Matce Najświętszej, która wszystko rozumie i swoim Niepokalanym Sercem ogarnia sprawy całego Kościoła.  

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści