2017/11/04 "I ze wszystkich opadły kajdan…" Modlitwa uwielbienia w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
I ze wszystkich opadły kajdan…
Modlitwa uwielbienia w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie


O mocy uwielbienia, wyzwoleniu z kajdan grzechu i bliskości Maryi mówił o. dr Andrzej Prugar OFMConv podczas modlitewnego czuwania, które odbyło się 4 listopada 2017 r., w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie.

Tym razem myślą przewodnią spotkania były słowa zaczerpnięte z szesnastego rozdziału Dziejów Apostolskich, mówiące o wytrwałej modlitwie uwielbienia, która może prowadzić do wolności, duchowej dojrzałości oraz ofiarnej miłości Boga i bliźniego.

W pierwsze soboty miesiąca w łączności z całym Kościołem, siostry sercanki wraz z Sercańską Rodziną Świeckich i wiernymi, zgromadzonymi w krakowskiej świątyni, oddają cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu przez Niepokalane Serce Maryi. Ta modlitwa, zapoczątkowana w roku jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich, ukazuje głębię sercańskiej duchowości, pozostawionej przez Założycieli Zgromadzenia Sióstr Sercanek.

Zakonne pozdrowienie: Chwała Najświętszemu Sercu Jezusowemu – chwała na wieki, wybrzmiewające podczas sobotnich wieczorów, może stać się życiowym hasłem nie tylko dla sióstr sercanek, ale również dla wszystkich, którzy pragną zbliżać się do Bożego Serca i na Nim budować swoje życie.

Kolejne modlitewne czuwanie odbędzie się 2 grudnia 2017 r. w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie.

Wieczór uwielbienia 4 listopada 2017 r., Kraków
o. dr Andrzej Prugar OFMConv
00:00
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści