2017/11/12 Niedziela Rycerstwa Niepokalanej w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
[image:image-1]W tym roku przypada 100. rocznica założenia Rycerstwa Niepokalanej. Z tej okazji w niedzielę, 12 listopada 2017 r., w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie gościł o. Piotr Socha OFMConv, redaktor naczelny miesięcznika Rycerz Niepokalanej.

Cudowny Medalik Niepokalanej jest prawdziwą tarczą obronną przed złym duchem. Nie musisz odmówić tysiąca modlitw, nie musisz przejść tysiąca kilometrów, żeby coś od Boga wyżebrać. Wystarczy, że zaufasz Tej, która wszystko Mu przekaże – zaznaczył kaznodzieja, przedstawiając ideę Rycerstwa Niepokalanej założonego przez św. Maksymiliana Kolbego i jego braci.

Nawiązując do Ewangelii o pannach roztropnych i nierozsądnych (Mt 25,1-13), odczytanej podczas niedzielnej Liturgii Słowa, Ojciec Redaktor ukazał św. Maksymiliana jako tego, który będąc głupim w oczach świata, okazał się mądrym w oczach Bożych i zdobywając serca ludzkie dla Chrystusa przez Niepokalaną odegrał ważną rolę w dziele ewangelizacji świata. Rozpoczął w Rzymie, kontynuował w Polsce, dotarł aż do Japonii. Nie bez przyczyny nazywano go Szaleńcem Niepokalanej. To jego całkowite oddanie się Bogu znalazło swoje dopełnienie w ofierze z życia, której dokonał w obozie koncentracyjnym w Auschwitz-Birkenau, idąc na śmierć głodową w zamian za ojca rodziny.

O. Piotr przywołując historię św. Maksymiliana Kolbego przypomniał, że był on wielkim czcicielem Najświętszego Serca Jezusowego i podczas swego pobytu w Krakowie wielokrotnie modlił się w kościele sióstr Sercanek.

Po Mszach Świętych wierni zgromadzeni w świątyni mogli otrzymać Cudowne Medaliki oraz nabyć najnowszy numer Rycerza Niepokalanej.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści