2017/11/19 Nowa wspólnota Sercańskiej Rodziny Świeckich w Korczynie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Nowa wspólnota Sercańskiej Rodziny Świeckich w Korczynie


Korczynie k. Krosna, rodzinnej miejscowości św. Józefa Sebastiana Pelczara, powstała kolejna wspólnota Sercańskiej Rodziny Świeckich.

19 listopada 2017 r. w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski stanowiącym jednocześnie sanktuarium naszego Świętego Biskupa, podczas niedzielnych Mszy Świętych s. Helena Łukasik przybliżyła wiernym zgromadzonym w świątyni istotę kultu Serca Jezusowego i skierowała do nich słowa zaproszenia do wspólnoty SRŚ.

W niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada te same treści zostały powtórzone w kościołach dojazdowych na Podzamczu i na Spornym.

Wygłoszone słowo zostało ciepło przyjęte zarówno przez kapłanów, jak też przez parafian. Kustosz Sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara ks. prob. Edward Sznaj objął  duszpasterską troską nowopowstałą wspólnotą parafialną.

3 grudnia korczyńska wspólnota SRŚ po raz pierwszy zgromadziła się na wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, natomiast 15 grudnia na spotkanie formacyjne przyszło dwanaście osób.

Wszystkich, którzy pragną żyć duchowością Serca Jezusowego i wraz ze św. Józefem Sebastianem i bł. Matką Klarą wzrastać na drodze świętości zachęcamy do włączenia się w to duchowe dzieło poprzez udział w spotkaniach formacyjnych.

Zgłoszenia przyjmuje s. Helena Łukasik (tel. 604 380 057; e-mail: srs.sercanki@gmail.com)

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści