2017/12/30 Sylwester Sercańskiej Rodziny Świeckich w Korczynie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Sylwester Sercańskiej Rodziny Świeckich w Korczynie


W samym sercu Polski południowej, w miejscowości Korczyna, w dniach 30 grudnia 2017 – 1 stycznia 2018 odbyły się rekolekcje sylwestrowe dla Sercańskiej Rodziny Świeckich. W Centrum duchowości św. Józefa Sebastiana Pelczara gościli członkowie sercańskich wspólnot z Częstochowy, Krakowa, Warszawy, Ćmielowa oraz Korczyny i okolic.

Dni skupienia zatytułowane Ogrzej swe serce przy Sercu Zbawiciela poprowadził ks. Wiesław Szczygieł, dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa z Lipnika we współpracy z s. Heleną Łukasik z Korczyny, s. Amandą Adamczyk z Częstochowy i s. Zuzanną Citak z Łodzi.

Punktem centralnym każdego dnia była Eucharystia i adoracja Najświętszego w Sakramentu. Nie zabrakło również dzielenia się Słowem Bożym, doświadczeniem wiary, wspólnoty, a także świadectw życia w czystości i według wartości chrześcijańskich. Podczas rekolekcji ks. Wiesław mówił o istocie kultu Serca Jezusowego. Za pomocą prezentacji multimedialnej przybliżył postać św. Małgorzaty Marii Alacoque, Apostołki Bożego Serca.

W wieczór sylwestrowy wszyscy ruszyli do tańca. Zabawa zakończyła się tzw. tunelem miłości, przez który przeszli uczestnicy rekolekcji, wsłuchując się w odczytywane w tym czasie fragmenty z Pisma Świętego. Następnie zgromadzili się w kaplicy Domu św. Józefa, aby adorować Dziecię Jezus, a o północy uczestniczyli w Eucharystii. W ten sposób pożegnali stary rok, aby z wiarą, miłością i nowym zapałem wejść w Nowy Rok 2018. Po Mszy Świętej członkowie wspólnot SRŚ złożyli sobie noworoczne życzenia.

Ciągle gdzieś biegniemy, czasem sami nawet nie wiemy gdzie i nie zastanawiamy się jaką drogą chce nas prowadzić Pan. Te święte dni pozwoliły mi zatrzymać się i pochylić nad własnym życiem – podkreśla jedna z członkiń SRŚ.

Na zakończenie spotkania uczestnicy podziękowali s. p. Jonatanie Najmowicz i wszystkim siostrom za wielką otwartość, życzliwe przyjęcie i posługę podczas noworocznych dni skupienia.  


Świadectwo
O rekolekcjach organizowanych w Korczynie przez siostry sercanki dowiedziałem się od narzeczonej. Właściwie bez wahania postanowiliśmy w nich uczestniczyć mimo to, że rekolekcje wypadały właśnie w Sylwestra, który zazwyczaj  nie kojarzy się ze skupieniem, wyciszeniem czy przemyśleniami.

Bardzo cieszę się, że w tych dniach mogliśmy bardziej poznać historię kultu Serca Jezusowego. Ta tematyka zawsze nas interesowała, ale dopiero te rekolekcje pozwoliły nam dotknąć tej niezwykłej tajemnicy.

Bardzo dziękuję ks. Wiesławowi Szczygłowi oraz siostrom sercankom  za wspaniałe prowadzenie i towarzyszenie nam w tym świętym czasie.
Łukasz Subda

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści