2018/01/04 Kolęda w domu prowincjalnym w Fouquières les Béthune we Francji - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Kolęda w domu prowincjalnym w Fouquières les Béthune we Francji
Chociaż we Francji polska tradycja «kolędowania» nie jest znana, to jednak siostry sercanki posługujące na ziemi francuskiej 4 stycznia 2018 r. spotkały się w domu prowincjalnym w Fouquières les Béthune, aby radosnym śpiewem uczcić Dzieciątko Jezus.

Przybyły siostry z Paryża, Issy les Moulineaux i Neuf Marché oraz księża chrystusowcy, którzy na co dzień posługują siostrom z Fouquières.

Najpierw, wszystkie siostry spotkały się w kaplicy na wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd, które rozpoczął ks. Kazimierz Kuczaj. Następnie jeden z kapłanów pobłogosławił cele sióstr i zakątki domu prowincjalnego, a potem wszyscy zasiedli do stołu. Podano specjały fouquièrskiej kuchni, rozbrzmiał gwar serdecznych rozmów, okraszony sercańską radością.

Ukłonem w stronę francuskiej tradycji był wybór królów-królowych. W trzech pączkach ukryte zostały pojedyncze figurki. Osoba, która otrzymała pączka z figurką, została królem, a raczej w tym przypadku królową.

Podczas spotkania siostry udekorowały choinkę kolędowymi bombkami i światełkami, które przyniosły trzy sympatyczne anioły z Neuf Marché. Obejrzały również przejmującą historię małej Andżeliki – odważnie świadczącej o swojej wierze w Dzieciątko Jezus, w wykonaniu sióstr z Paryża i Issy les Moulineaux.

Kolędowanie ucichło wraz z nadchodzacym popołudniem. Siostry powróciły do swoich wspólnot, zabierając ze sobą miłe kolędowe wspomnienia. Boże błogosławieństwo natomiast i wdzięczność ugoszczonych pozostały z siostrami w Fouquières les Béthune.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści