2018/01/19 Spotkanie wspólnoty SRŚ z Korczyny ze św. Józefem Sebastianem Pelczarem - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Spotkanie wspólnoty SRŚ  z Korczyny ze św. Józefem Sebastianem Pelczarem
Styczniowe spotkanie SRŚ w Korczynie odbyło się  w uroczystość Świętego Ojca Józefa Sebastiana Pelczara. Najpierw wspólnota uczestniczyła w odpustowej sumie ku czci Świętego w kościele parafialnym o godz. 11.00. Wraz z licznie zgromadzonymi kapłanami Eucharystię sprawował i homilię wygłosił ks. Wiesław Szczygieł, niegdyś wikariusz korczyńskiej parafii, a obecnie Dyrektor Diecezjalny Arcybractwa Straży Honorowej Najśw. Serca Jezusowego.

Wieczorem, o godz. 17.00, wspólnota SRŚ zgromadziła się w Centrum Duchowości Ojca Założyciela na spotkaniu formacyjnym. Tym razem miało ono wyjątkowy charakter - odbyło się według wcześniej przygotowanego scenariusza. Przybył na nie sam Ojciec Założyciel, trzech kapłanów - jego studentów, jak również rodzice i rodzeństwo Pelczara, siostry sercanki i dziennikarze.

Św. Józef Sebastian jest w korczyńskim środowisku znany, ceniony i kochany. Wcielenie się w poszczególne role było dla członków wspólnoty ogromnym przeżyciem. Po zaprezentowaniu sylwetki i dokonań Ojca Założyciela uczestnicy spotkania sami zaproponowali, aby ten scenariusz w przyszłości powtórzyć dla miejscowej społeczności. Jak Bóg da najprawdopodobniej tak się kiedyś stanie.

Przedłużeniem uroczystego spotkania były piękne, budujące rozmowy przy herbacie i świątecznym ciastku.

Trzecia część spotkania odbyła się w kaplicy, a były to uroczyste Nieszpory z Uroczystości Ojca Założyciela.

Niech kilka poniższych zdjęć ułatwi zrozumienie piękna omówionego spotkania. Niech się szerzy chwała Serca Jezusowego.

                                                      /s.Helena Łukasik/

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści