2018/01/20 Wizyta animatorek RAM-u w domu nowicjatu w Przemyślu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wizyta animatorek RAM-u w domu nowicjatu w Przemyślu


W sobotę, 20 stycznia 2018 r., w domu nowicjatu w Przemyślu na "Górce" gościło 11 uczestniczek Studium Animatora Ruchu Apostolstwa Młodych. Ze względu na to, że program formacyjny RAM-u podejmuje tematykę odkrywania celu życia i rozeznawania powołania, dziewczęta przybyły, aby zapoznać się z sercańskim charyzmatem.

W ramach tego trzygodzinnego spotkania siostry nowicjuszki opowiedziały historię powstania Zgromadzenia Sióstr Sercanek i poprowadziły zajęcia w małych grupach, podczas których rozmawiały z dziewczętami na temat powołania i różnych aspektów życia zakonnego. Ta część sobotniego spotkania zakończyła się krótką adoracją w klasztornej kaplicy.

Następnie animatorki obejrzały krótkie przedstawienie na temat budowania domu duchowego w wykonaniu sióstr nowicjuszek. Podczas wizyty nie zabrakło wspólnego świętowania przy herbacie i sercańskim ciasteczku. Na koniec dziewczęta pod kierunkiem sióstr wykonały drobną robótkę ręczną, która będzie im przypominać to radosne spotkanie i duchowość Zgromadzenia.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści