2018/02/20 Wolni w Chrystusie – konferencja o Narodowym Programie Trzeźwości w Toruniu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wolni w Chrystusie
Konferencja o Narodowym Programie Trzeźwości w Toruniu


W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w dniach 20-21 lutego 2018 r. odbyła się ogólnopolska konferencja pt.: Wolni w Chrystusie, której przedmiotem była prezentacja Narodowego Programu Trzeźwości. Podczas spotkania Zgromadzenie Sióstr Sercanek reprezentowała s. Witalisa Żaboklicka z Krakowa.

Konferencja rozpoczęła się poranną Eucharystią sprawowaną pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.
Prelekcje związane z problematyką uzależnień od alkoholu, narkomanii i innych zagrożeń społecznych, a także o zaangażowaniu wspólnot parafialnych w promowanie działań na rzecz trzeźwości wygłosili m.in. – ks. dr hab. Piotr Kulbacki, dr hab. Krzysztof Wojcieszek oraz ks. dr  Marek Dziewiecki.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości oraz Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści