2018/03/02 Z sercem otwartym na ubogich – przygotowania do wielkanocnego kiermaszu w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Z sercem otwartym na ubogich
Przygotowania do wielkanocnego kiermaszu w Krakowie


Przy kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie gromadzi się wspólnota Młodzi z sercem, której celem jest rozszerzanie kultu Najświętszego Serca Jezusowego oraz poznawanie charyzmatu pozostawionego przez św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matkę Klarę Szczęsną.

Jednym z zadań jakie podejmuje wspólnota jest troska o ubogich gromadzących się przy furcie klasztornej domu generalnego. W związku z tym wielkopostne spotkania przeznaczone są na przygotowanie palm i ozdób wielkanocnych, z których fundusze zostaną przeznaczone na paczki dla bezdomnych. Kiermasz świąteczny odbędzie się w Niedzielę Palmową, 25 marca br. przed sercańskim  kościołem przy ul. Garncarskiej w Krakowie.

Cieszę się, że członkowie naszej wspólnoty z takim zapałem dzielą się swoimi talentami, aby przyjść z pomocą tym, którzy są w potrzebie – podkreśla s. Augustiana Wierzbicka, koordynatorka grupy. Nasi Założyciele wykorzystywali wszelkie sposoby aby nieść pomoc ubogim. My także chcemy ofiarować im to, co mamy, aby w ten sposób mogli doświadczyć miłości Bożego Serca – dodaje.

Chętnych, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty zapraszamy na spotkania formacyjne. Szczegóły pod nr. tel.: 603 723 619.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści