2018/03/08 Rekolekcje dla dziewcząt w Brodach na Ukrainie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Rekolekcje dla dziewcząt w Brodach na Ukrainie


Love story – niesamowita historia miłości – pod takim hasłem odbyły się rekolekcje dla dziewcząt w dniach 8-10 marca u sióstr sercanek w Brodach na Ukrainie.

Dziewczęta przybyły ze Lwowa, Złoczowa, Rudek i Nowogradu razem z siostrami posługującymi w tych miejscowościach. W rekolekcjach wzięły udział również 3 dziewczyny z bursy  prowadzonej przez siostry w Brodach. Łącznie zgromadziło się  28 dziewcząt.

Przewodnią myślą rekolekcji była miłość Jezusa i odpowiedź na nią ze strony człowieka. Istotą pierwszego dnia rekolekcji był spojrzenie w głąb własnego wnętrza. W kolejnym dniu punktem centralnym była adoracja Najśw. Sakramentu, możliwość spowiedzi, a potem wspólna droga krzyżowa i Eucharystia w kościele parafialnym.

Były to trzy dni szczególnego spotkania z Jezusem na modlitwie i w sakramentach, sprzyjające zawiązaniu nowych przyjaźni i głębszemu poznaniu siebie. Był również wspólny śpiew i zajęcia praktyczne z układania serwetek itp. Jak wspomina jedna z uczestniczek spotkania najważniejsze w tych rekolekcjach było to, że mogła więcej pobyć z Bogiem.

Niesamowitym przeżyciem dla nas sióstr prowadzących, ale również dla dziewcząt było wspólne odmawianie brewiarza. Ufam, że każda z uczestniczek doświadczyła tej wielkiej miłości Chrystusa, która poniesie ją dalej – wyznaje s. p. Laura Stasiw, organizatorka spotkania. I dodaje:
Słowa wdzięczności kieruję do moich sióstr, które tak licznie przybyły z różnych wspólnot i posługiwały podczas rekolekcji – a były to: s. Maksymilla Gierula, s. Michaela Flisowska, s. p. Paschalisa Domska s. Edyta Duszczak oraz z mojej wspólnoty s. Emanuela Janczy. Dar modlitwy i wdzięczność kieruję także do ks. Mateusza Świstaka, który głosił słowo i prowadził nas przez te dni.

Każdy przeżywa swoją love story, czyli historię miłości z Jezusem. Każdego Pan Bóg prowadzi swoimi drogami. My jesteśmy aktorami w tej historii, Pan Bóg natomiast pisze scenariusz, pamiętajmy, ze to On jest najlepszym reżyserem.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści