2018/03/09 Wielkopostne "Zamyślenia pod Krzyżem" w Korczynie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wielkopostne Zamyślenia pod Krzyżem w Korczynie


Wspólnota Sercańskiej Rodziny Świeckich w Korczynie aktywnie uczestniczyła w pasyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu 2018.
W dniu 9 marca członkowie Wspólnoty SRŚ poprowadzili rozważania drogi krzyżowej w Sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara, Założyciela sercańskiej rodziny zakonnej. Wielkopostne zamyślenie było oparte na tekstach ks. Piotra Pawlukiewicza.

W korczyńskiej parafii 11 dnia każdego miesiąca prowadzona jest droga krzyżowa w plenerze, do Sanktuarium św. Ojca Założyciela w Podzamczu (przy zamku Fredrów w Odrzykoniu). Trasa ma ok. 4 km. długości i prowadzi wzdłuż umiejscowionych na stałe stacji drogi krzyżowej. 11 marca ks. prob. Edward Sznaj wraz z członkami wspólnoty SRŚ poprowadzili nabożeństwo pasyjne w duchu ekspiacji za grzechy na podstawie tekstów ks. Wiesława Pietrzaka SCJ.

W dniu 16 marca wspólnota SRŚ modliła się pod krzyżem w korczyńskim kościele, korzystając z rozważań napisanych przez s. Helenę Łukasik.

Sercańska Rodzina Świeckich w Korczynie aktywnie uczestniczy w spotkaniach formacyjnych i chętnie włącza się w organizowane we wspólnocie parafialnej nabożeństwa, pogłębiając tym samym ducha modlitwy i rozwijając kult do Najświętszego Serca Jezusowego.

s. Helena Łukasik

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści