2018/03/11 Powrót do fundamentów – rekolekcje wielkopostne w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Powrót do fundamentów
Rekolekcje wielkopostne w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie


W krakowskim kościele Sióstr Sercanek w dniach 11-13 marca 2018 r. odbyły sie rekolekcje wielkopostne pod hasłem: Wiara, nadzieja i miłość – powrót do fundamentów. Podczas tych dni nauki rekolekcyjne głosił o. Piotr Socha OFMConv, redaktor naczelny Rycerza Niepokalanej, posługujący na co dzień w Niepokalanowie.
  
Każdy z nas potrzebuje wracać do tego fundamentu, jakimi są wiara, nadzieja i miłość - zaznaczył rekolekcjonista podczas pierwszej konferencji.  Gdybyśmy bowiem mieli silną wiarę, nigdy nie pojawiłyby się w nas wątpliwości, gdybyśmy mieli doskonałą nadzieję, nie pytalibyśmy o sens naszego życia, a gdybyśmy posiadali pełnię miłości, nie byłoby wokół nas ludzi których nie potrafimy kochać – dodał o. Piotr wprowadzając wiernych zgromadzonych w świątyni w temat trzydniowej odnowy duchowej.

W pierwszym dniu rekolekcji Ojciec Redaktor, przywołując postać Maryi, ukazał ją jako wzór niezachwianej wiary i bezgranicznego zaufania Bogu. W kolejnym dniu, mówiąc o nadziei, nawiązał do istoty Sakramentu Pojednania, z którym ta cnota ściśle się łączy. Dopełnieniem wielkopostnych rozważań była nauka o miłości Boga i bliźniego, w której – jak zaznaczył o. Piotr – zawiera się źródło i cel życia każdego człowieka.

Podczas tych dni licznie zgromadzeni w świątyni wierni uczestniczyli również w nabożeństwach Gorzkich Żali, rekolekcyjnym różańcu i drodze krzyżowej.

Rekolekcje wielkopostne, o. Piotr Socha OFMConv
 1. Gorzkie Żale, kazanie
00:00
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści