2018/04/22 Dziękczynienie za 60 lat posługi sióstr sercanek w Lublinie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Dziękczynienie za 60 lat posługi sióstr sercanek w Lublinie


W niedzielę Dobrego Pasterza, 22 kwietnia 2018 r. w kościele pw. bł. Władysława Gorala w Lublinie ks. bp. Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, przewodniczył Mszy Świętej dziękczynnej za 60 lat posługi sióstr sercanek w tym mieście.
Wraz z biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej Eucharystię sprawowali: ks. prob. Mariusz Nakonieczny, ks. prob. ppłk. Andrzej Piersiak, ks. kan. Leon Pietroń, ks. Grzegorz Boguta, pełniący obecnie posługę kapelana w Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, ks. dr Stanisław Rojek, ks. Konrad Koczan, ks. dr Emil Chomontowski i ks. Grzegorz Opoka.

W jubileuszowej uroczystości, wraz z siostrami z miejscowej wspólnoty, uczestniczyły: m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem generalnym, m. prow. Auxilia Felisiak, wraz z siostrami z zarządu Prowincji św. Józefa w Rzeszowie, a także siostry z Krakowa, Przemyśla, Warszawy, Korczyny, Zakopanego, Włoszczowy, Pińczowa, i Pionek i Zalesia Górnego.
Na niedzielnej uroczystości zgromadzili się również przedstawiciele władz samorządowych, pracownicy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dyrekcja Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, przedstawiciele Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie oraz członkowie grup parafialnych, liturgiczna służba ołtarza, schola Goralki prowadzona przez s. Rut Kaczorgę, parafianie i goście.

W homilii ks. bp Artur Miziński podziękował siostrom za ich obecność w Lublinie, a także za posługę wobec chorych, dzieci, młodzieży i potrzebujących, jak również za wieloletnią pracę w Parafii Garnizonowej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, a obecnie w nowej Parafii pw. bł. Władysława Gorala. Celebrans wyraził jednocześnie wdzięczność za świadectwo życia zakonnego sióstr, będącego znakiem miłości do Chrystusa i Kościoła.

Decyzja pójścia za Jezusem to często słaba, może niedualna odpowiedź człowieka na uprzedzającą i nieskończoną miłość Boga.(…) Ale takiej właśnie odpowiedzi udziela każdy człowiek wstępujący do zakonu i potwierdza ją przez profesję zakonną. Ta miłość do Chrystusa jest miarą i uzasadnieniem dzisiejszego jubileuszu, bo miłość i wierność Chrystusowi są miarą wielkości każdej siostry zakonnej, motywem szacunku dla ofiary jej życia – zaznaczył  i dodał, że to właśnie miłość do Boga i bliźniego jest najważniejszą zasadą życia chrześcijańskiego i konsekrowanego.

Mszę Świętą poprzedził krótki program artystyczny zatytułowany Pogawędka w Niebie ze św. Janem Pawłem II, przygotowany przez dzieci z parafii. Wśród przedstawionych Świętych znaleźli się również Założyciele Zgromadzenia Sióstr Sercanek św. Józef Sebastian Pelczar i bł. Matka Klara Szczęsna.

Dziękczynienie za 60 lat posługi sióstr sercanek w Lublinie
Homilia ks. bpa Artura Mizińskiego
00:00
00:00
00:00
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści