2018/04/28 Dni skupienia SRŚ w Korczynie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Dni skupienia SRŚ w Korczynie


Członkowie Sercańskiej Rodziny Świeckich zobowiązani są do uczestnictwa w rekolekcjach weekendowych i dniach skupienia przynajmniej jeden raz w roku. Takie rekolekcje odbyły się w dniach 28 - 29 kwietnia 2018 r., w Centrum Duchowości św. Ojca Założyciela Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie. Poprowadził je ks. Wiesław Pietrzak SCJ z Krakowa dla 19 osób ze wspólnoty Sercańskiej Rodziny Świeckich z Bystrej Podhalańskiej. Na dowolnie wybrane punkty programu przychodzili także kandydaci do SRŚ z Korczyny.

Kapłan prowadzący rekolekcje głosił słowo Boże z mocą i przekonaniem. W pierwszej konferencji, wychodząc od obrazu Pana Jezusa z Sercem na dłoni, ukazał w bardzo jasny sposób miłość Serca Bożego do każdego człowieka. Przedstawił historię powstania świeckich wspólnot w Kościele oraz sens, dla którego Duch Święty powołuje do istnienia takie dzieła. Podczas spotkania był też czas na świadectwa przedstawicieli SRŚ z Bystrej i z Korczyny oraz na podzielenie się doświadczeniem wspólnoty.

W sobotę wieczorem wszyscy uczestnicy rekolekcji udali się do kościoła parafialnego na Eucharystię i nowennę do św. Józefa Sebastiana (warto zaznaczyć, że nowenna sprawowana jest każdego 28 dnia miesiąca i uczestniczy w niej duża grupa czcicieli Świętego). Uczestnicy rekolekcji byli pod wrażeniem wielości próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Biskupa Pelczara. Sami także wcześniej złożyli swoje intencje modlitewne.

Podczas niedzielnej konferencji rekolekcjonista mówił o tym, jaka powinna wyglądać sylwetka duchowa czciciela Serca Jezusowego, natomiast w homilii podjął temat miłości w ujęciu św. Pawła (Hymn o miłości, 1 Kor 13, 1-13).

W niedzielę o godz. 11.00, podczas uroczystej Eucharystii w kaplicy zakonnej sióstr czworo uczestników rekolekcji z Bystrej Podhalańskiej zostało uroczyście włączonych do Sercańskiej Rodziny Świeckich. Do przyjęcia przygotowują się kolejni kandydaci.

Tego samego dnia ks. prob. ks. Edward Sznaj oprowadził członków SRŚ po korczyńskiej świątyni, przybliżając historię tego miejsca i objaśniając elementy wystroju wnętrza. Jednak najpiękniej opowiadał o Ojcu Założycielu. Potem Ksiądz Proboszcz spotkał się z uczestnikami rekolekcji na wspólnym obiedzie w refektarzu w Domu zakonnym św. Józefa.

Niech Serce Jezusowe będzie uwielbione.

s. Helena Łukasik

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści