2018/04/30 Piesza pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Piesza pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik
30 kwietnia 2018 r. Mszą Świętą przy bazylice Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej-Hałcnowie rozpoczęła się 6. piesza pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.  Na pątniczy szlak w licznej, bo ponad 1800-osobowej grupie pielgrzymów, wyruszyły również s. Salawa Kaczmarczyk i s. M. Magdalena Stańczyk, posługujące obecnie w Placówce całodobowej opieki Dom Opieki im. Jana Pawła II w Kamesznicy.
W tym roku pątnikom towarzyszyły słowa z 1 Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian: Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu. Zgodnie z tym wezwaniem podczas Mszy Świętej na rozpoczęcie wspólnego wędrowania ks. bp Roman Pindel zachęcał wszystkich, aby przypatrywali się swemu powołaniu i z zapałem kroczyli drogą wskazaną przez Chrystusa za wzorem św. s. Faustyny i niedawno wyniesionej do chwały ołtarzy bł. Hanny Chrzanowskiej.

Na pielgrzymim szlaku obok modlitwy, konferencji, śpiewu i budowania wspólnotowych więzi był także czas na świadectwa. Zgodnie z zachętą organizatorów s. M. Magdalena Stańczyk podzieliła się świadectwem swojego powołania i przybliżyła pielgrzymom postać bł. Matki Klary Szczęsnej, Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek.
Pątnicy dotarli do Łagiewnik 3 maja. Przed południem nawiedzili Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, a o godz. 15.00 zgromadzili się w Bazylice Miłosierdzia Bożego na wspólnej Koronce i Eucharystii kończącej czterodniowe pielgrzymowanie.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści