2018/05/01 Spotkanie formacyjno-rekreacyjne sióstr postulantek w Zakopanem - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Spotkanie formacyjno-rekreacyjne sióstr postulantek w Zakopanem


Wędrówka po górskich szlakach w poszukiwaniu piękna stworzenia i jego Stwórcy była jednym z elementów spotkania formacyjno-rekreacyjnego wspólnoty postulatu, która 1 maja 2018 r. wyruszyła z Krakowa do Zakopanego na sześciodniowy wypoczynek na łonie natury.

Ten majowy czas pozwolił nam zatrzymać się w biegu naszej codzienności i uwielbić Boga za wielkie dzieła Jego miłości – podkreśla s. mistrz. Liliana Mozdyniewicz, która wraz z pięcioma siostrami postulantkami przemierzyła w ciągu tych dni ok. 55 kilometrów górskiej trasy.

Sprzyjająca pogoda i piękne widoki nastrajały do medytacji, modlitwy różańcowej i wspólnych rozmów. Podczas tych dni siostry w szczególny sposób wpatrywały się w postać Maryi – najdoskonalszej Służebnicy Pańskiej, którą uczciły, śpiewając każdego dnia Litanię Loretańską. W tym duchu siostry postulantki wysłuchały świadectwa s. Haliny Satowskiej, pielęgniarki posługującej na co dzień w jednym z zakopiańskich szpitali, która podzieliła się refleksją na temat dojrzałego przeżywania kobiecości na wzór Matki Najświętszej.

Podczas sześciodniowej wędrówki po Tatrach siostry zdobyły: Nosal, Kopę Kondracką, Murowaniec, Wielki Kopieniec, Czarny Staw Gąsiennicowy i Dolinę Strążyską.

Spotkanie formacyjno-rekreacyjne wspólnoty postulatu odbyło się m.in. dzięki gościnności s. p. Awity Witeskiej i sióstr posługujących obecnie w Zakopanem.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści