2018/05/11 Zakończenie Kursu Odnowy Duchowej na Ukrainie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Zakończenie Kursu Odnowy Duchowej na Ukrainie


Z inicjatywy Konsulty Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich obydwu obrządków na Ukrainie został zorganizowany Kurs Odnowy Duchowej, który poprowadzili Księża Salwatorianie z Trzebini. Kurs trwał półtora roku, od stycznia 2017 do maja 2018 roku.
W poszczególnych ośmiu sesjach formacyjnych brało udział 56 sióstr obrządku łacińskiego i greko-katolickiego. W kursie odnowy uczestniczyły dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Sercanek: s. p. Paschalisa Domska i s. p. Laura Stasiw. Był to czas szczególnej i wielkiej łaski. Choć wiele trudu trzeba było podjąć, warto było. Poznanie siebie oraz innych poprzez głębsze poznanie Chrystusa w Lectio Divina - to chyba najcenniejsze co bierzemy ze sobą w życie z tego kursu. Wielkim bogactwem tego czasu było doświadczenie jedności w różnorodności, która jest obecna w Kościele, a uwidacznia się poprzez współpracę osób konsekrowanych różnych obrządków.

Ostatnia sesja zakończyła się 11 maja 2018 r. w budynku Małego Seminarium pw. Ducha Świętego w Rudnie pod Lwowem. Dziękczynnej Liturgii na zakończenie przewodniczyli biskupi pomocniczy lwowskich archidiecezji obrządku wschodniego i łacińskiego: bp Wołodymyr i bp Edward Kawa OFMConv.

Ufamy, że zasiane ziarno będzie przynosiło obfity plon, a pogłębienie formacji ludzkiej,  duchowej i zakonnej zaowocuje dobrym życiem w naszych wspólnotach i miejscach posługi.

Wyrażamy serdeczną wdzięczność dla naszej Matki Generalnej Olgi Podsadniej i s. Delagatki Bogny Stolarczyk za troskę o nas i umożliwienie uczestnictwa w tych spotkaniach. Za wszystko niech będzie chwała Sercu Jezusowemu.

s. Laura Stasiw

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści