2018/05/16 Wizyta ks. bpa Witalija Krywickiego w Świetlicy "Ziarenko" na Ukrainie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wizyta ks. bpa Witalija Krywickiego w Świetlicy Ziarenko na Ukrainie


W  świetlicy wychowawczej Ziarenko prowadzonej przez siostry sercanki w Nowogradzie Wołyńskim na Ukrainie 16 maja 2018 r. gościł ks. bp Witalij Krywicki, pasterz diecezji kijowsko - żytomierskiej. Jego wizyta była związana z odbywającą się w tym dniu konsekracją pobliskiego kościoła pw. św. Zofii w Susłach, skąd pochodzą również dzieci uczęszczające do sercańskiego przedszkola.
Ksiądz Biskup z zainteresowaniem obejrzał krótki występ taneczny w wykonaniu dzieci, wysłuchał kilku dedykowanych mu piosenek i w serdecznej rozmowie wyraził swoją radość z istnienia tego dzieła, będącego wielkim wsparciem dla dzieci z ubogich rodzin.

Podopieczni świetlicy podarowali ks. bp. Witalijowi Krywickiemu własnoręcznie wykonaną okolicznościową kartkę, z zapewnieniem o codziennej modlitwie w jego intencji i słodki upominek. Na zakończenie spotkania Ksiądz Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa i wręczył dzieciom obrazki oraz łakocie.

Pamiątkowa fotografia, która pozostała po wizycie Księdza Biskupa będzie nam przypominać, że Ksiądz Biskup wspiera to dzieło swoją modlitwą i ojcowską życzliwością. Bardzo się cieszymy, że pomimo wielu obowiązków znalazł dla nas czas - wspomina s. Teresa Wiszniowska, odpowiedzialna za Świetlicę Ziarenko.


copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści