2018/05/26 Na pielgrzymim szlaku z bł. Matką Klarą Szczęsną - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Na pielgrzymim szlaku z bł. Matką Klarą Szczęsną
Głównym celem naszej pielgrzymki była Eucharystia w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie oraz przyjęcie relikwii bł. M. Klary Szczęsnej - zaznaczył ks. Zbigniew Olszewski, wikariusz Parafii pw. Ducha Świętego w Płocku, który 26 maja 2018 r. wraz z 30-osobową grupą parafian nawiedził sercańską świątynię, by oddać cześć Błogosławionej.

Po Eucharystii pielgrzymi udali się do kaplicy poświęconej Założycielom Zgromadzenia Sióstr Sercanek, aby uczcić relikwie bł. Matki Klary. Odmówili też wspólnie litanię ku jej czci i powierzyli swoje rodziny oraz całą wspólnotę parafialną jej macierzyńskiej opiece. Nawiedzili także Muzeum św. Józefa Sebastiana Pelczara mieszczące się w domu generalnym Zgromadzenia w Krakowie i wysłuchali krótkiej prelekcji s. Jadwigi Kupczewskiej na temat świętego życia Błogosławionej i przebiegu jej procesu beatyfikacyjnego.

Pożegnawszy się z siostrami pielgrzymi udali się w dalszą drogę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, a następnie na Jasną Górę i do Płocka.

Parafia pw. Ducha Świętego w Płocku otrzymała relikwie Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek na prośbę ks. prob. Zbigniewa Zbrzeznego. Uroczystej instalacji relikwii bł. Matki Klary dokona ks. bp Mirosław Milewski 14 października 2018 r.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści