2018/06/02 Dzień skupienia Sercańskiej Rodziny Świeckich w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Dzień skupienia Sercańskiej Rodziny Świeckich w Krakowie


2 czerwca 2018 r. w klasztorze Sióstr Sercanek w Krakowie odbył się dzień skupienia dla kandydatów do SRŚ z Warki, którzy przybyli do duchowego centrum Zgromadzenia wraz s. p. Kamilą Banaszczuk. Spotkaniu przewodniczył Ojciec Kapelan Rafał Antoszczuk OFM Conv.

Ojciec Rafał w konferencji ascetycznej przedstawił zebranym duchową sylwetkę czciciela Serca Jezusowego. Podczas Eucharystii, po homilii, dziewięć osób z grupy wareckiej złożyło uroczyste przyrzeczenie przynależności do SRŚ. Uczestnikiem i świadkiem wydarzenia była Matka Generalna Olga Podsadnia. Członkowie wspólnoty SRŚ czynnie włączyli się w przygotowanie liturgii.

Po obiedzie wszyscy udali się do kościoła na wspólną adorację. Po błogosławieństwie Najśw. Sakramentem nastąpiło zwiedzanie sercańskiego muzeum, po którym oprowadziła zebranych s. Jadwiga Kupczewska. Wizyta w muzeum zakończyła dzień skupienia, a uczestnicy którzy pozostali na następny dzień, udali się na zwiedzanie świętych miejsc Krakowa.

Wspólnota  Sercańskiej Rodziny Świeckich w Warce została zainicjowana przed dwoma laty przez s. Petronię Cieślak, a obecnie prowadzi ją s. p. Kamila Banaszczuk.

Dzisiaj dziękujemy za powołanie do Sercańskiej Rodziny Świeckich kolejnych osób. Niech będzie uwielbione Najświętsze Serce Jezusa za wszystkie Jego dary.

s. Helena Łukasik

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści