2018/06/02 XXII Spotkanie Młodych na Lednicy - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
XXII Spotkanie Młodych na Lednicy


Ponad 100 tys. osób uczestniczyło w XXII Spotkaniu Młodych na Lednicy, które odbyło się 2 czerwca 2018 r. pod hasłem Jestem. Młodzieży towarzyszyli biskupi, kapłani i osoby konsekrowane, a wśród nich także siostry sercanki.

Przedpołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, Spowiedź i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 były duchowym przygotowaniem do oficjalnego otwarcia dorocznego spotkania na Polach Lednickich. Ze względu na przypadającą w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości czuwanie rozpoczęło się uroczystą procesją z udziałem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego, ks. abpa Grzegorza Rysia, a także prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zgodnie z myślą przewodnią spotkania organizatorzy przygotowali dla uczestników widowisko artystyczne zatytułowane: JESTEM – Jak patrzy na mnie Jezus? Prawdziwe spojrzenie na siebie i innych, które było wprowadzeniem do wieczornej Eucharystii i przejścia przez Bramę-Rybę, wyrażającego ponowny wybór Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.  

Już kilkakrotnie towarzyszyłam młodzieży podczas spotkań na Lednicy i z roku na rok coraz bardziej się przekonuję, że ci młodzi potrzebują nas – osób konsekrowanych, aby odkryć prawdziwy obraz Boga i doświadczyć miłości we wspólnocie Kościoła - zaznacza s. Avila Kozanecka, katechetka posługująca na co dzień w Lipsku.

W tegorocznym spotkaniu na Polach Lednickich uczestniczyły również s. Bonita Sajnóg wraz z młodzieżą z Jaślisk i s. Bożymira Piś z grupą dziewcząt i chłopców z Warki.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści