2018/06/08 Przyjęcie nowych członków do wspólnoty DRS w Łodzi - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Przyjęcie nowych członków do wspólnoty DRS w Łodzi


W uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, 8 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 ks. prał. Tadeusz Weber, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi, odprawił Mszę św. w intencji Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego oraz Sercańskiej Rodziny Świeckich. Podczas Eucharystii w szeregi Dziecięcej Rodziny Sercańskiej zostało przyjętych siedmioro dzieci, a sześcioro rozpoczęło swoją kandydaturę.

Po homilii dzieci złożyły przyrzeczenia i na znak przynależności do wspólnoty otrzymały krzyżyki z symbolem serca. Członkowie grupy, którzy przez miniony rok formowali się pod kierunkiem s. Zuzanny Citak, otrzymali odznaczenia symbolizujące rozpoczęcie kolejnego etapu formacji. Po wręczeniu krzyży wszyscy zgromadzeni w świątyni odśpiewali Hymn DRS.

Nasza łódzka wspólnota liczy obecnie 25 osób i wszystko wskazuje na to, że wkrótce powstanie przy parafii także SRŚ. Z inicjatywą wyszli sami rodzice "DRS-iaków", którzy też chcą się spotykać i formować w duchu sercańskim – zaznacza s. Zuzanna Citak.

Do wspólnej modlitwy w intencji dzieci dołączyły s. p. Cecylia Bylewska, s. Kaliksta Gustyńska oraz rodzice członków Dziecięcej Rodziny Sercańskiej.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści