2018/06/08 Serce Jezusa, czułe i gotowe do poświęceń - Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Serce Jezusa, czułe i gotowe do poświęceń
Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego


W kościele Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie, jak również we wszystkich sercańskich wspólnotach w Polsce i poza jej granicami 8 czerwca 2018 r. siostry przeżywały tytularną uroczystość Zgromadzenia. Dziękując Bogu za dary płynące z Jego otwartego Serca, siostry modliły się o rozwój sercańskiej rodziny zakonnej według myśli Założycieli św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej.

W krakowskiej świątyni, stanowiącej duchowe centrum Zgromadzenia poranną Eucharystię sprawował o. bp Damian Muskus OFM, a wraz z nim koncelebrowali: ks. prof. Kazimierz Panuś, ks. prof. Łukasz Kamykowski, ks. rektor Józef Morawa, o. gwardian Piotr Bielenin OFMConv, o. Azariasz Jacek Hess OFM i o. kapelan Rafał Antoszczuk OFMConv.

Bijące w rytmie miłości Serce Boga słyszymy w dziejach ludzkości, we wszystkich słowach Dobrej Nowiny i w osobistych losach każdego człowieka - zaznaczył w homilii celebrans.  Nawiązując do czytań mszalnych, Ojciec Biskup przywołał biblijny obraz matki tulącej do serca niemowlę (Oz 11, 1. 3-4. 8c-9) oraz ewangeliczną scenę przebicia boku Chrystusa (J 19, 31-37). Zaznaczył że miłość Serca Jezusowego jest czuła, a jednocześnie gotowa do najwyższej ofiary i poświęcenia.


Po Nieszporach i uroczystym nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. Witolda Wójcika, dyrektora Radia Via z Rzeszowa. Do koncelebry dołączyli: ks. prof. Tadeusz Panuś, proboszcz Parafii pw. św. Anny w Krakowie, o. Marek Krupa OFMConv, misjonarz posługujący na co dzień w Boliwii, o. Andrzej Prugar OFMConv i o. Rafał Antoszczuk OFMConv.

W słowie skierowanym do zebranych w świątyni wiernych ks. Witold zachęcał do postawy ufności, pokory i cichości, a także do jednoczenia się z Sercem Jezusa w "dźwiganiu jarzma codzienności".

W wieczornej Eucharystii wraz z czcicielami Najśw. Serca Jezusowego uczestniczyły siostry z krakowskich wspólnot, a także siostry rozpoczynające doroczne rekolekcje zakonne. Do wspólnej modlitwy dołączyli także członkowie Sercańskiej Rodziny Świeckich z Krakowa.

Tego dnia siostry z wszystkich sercańskich wspólnot uroczyście ponowiły swoje śluby zakonne, oddając się na nowo Sercu Bożemu. Modliły się również o nowe powołania do Zgromadzenia, a także w intencji amerykańskiej prowincji pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści