2018/06/16 "Pragniemy ożywić nasze oddanie się Tobie" - srebrny jubileusz ślubów zakonnych w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Pragniemy ożywić nasze oddanie się Tobie
Srebrny jubileusz ślubów zakonnych w Krakowie


Jego Świątobliwość Papież Franciszek łączy się duchowo w radosnym "Te Deum"  Sióstr ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusowego: s. Zefiryny Bąk, s. Beatryksy Kastelik, s. Nazarii Bryndal, s. Sebastiany Choroś i s. Bogny Stolarczyk, które w dniu 16 czerwca 2018 roku obchodzą jubileusz 25-lecia profesji zakonnej. Zawierzając je opiece Matki Kościoła z serca udziela Apostolskiego Błogosławieństwa - te słowa skierowane do Sióstr Jubilatek odczytał na rozpoczęcie uroczystości ks. prałat Paweł Ptasznik.


Jubileuszowej Eucharystii sprawowanej w intencji Sióstr Jubilatek w kościele pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w  Krakowie przewodniczył ks. abp Adam Szal, ordynariusz Archidiecezji Przemyskiej. Do koncelebry dołączyło czternastu kapłanów.
Podczas homilii celebrans podjął refleksję na temat dobroci i miłości Serca Jezusowego. Przywołał także słowa modlitwy św. Józefa Sebastiana Pelczara, zawarte w jednym z jego listów pasterskich (1920), którymi zawierzył Siostry Jubilatki i całe Zgromadzenie Sióstr Sercanek Najświętszemu Sercu Jezusowemu:
Wolą moją nieodwołalną jest należeć całkowicie do tego Serca i czynić wszystko z miłości ku Niemu, wyrzekając się z całego serca tego, co by Mu się mogło nie podobać. Oby to Najświętsze Serce było jedynym przedmiotem mojej miłości, Opiekunem mego życia i Obrońcą mego zbawienia.

Po zakończeniu homilii Siostry Jubilatki, trzymając w ręku zapalone świece, wspólnie odmówiły modlitwę jubileuszową i ponowiły swoje śluby zakonne, oddając się na nowo Sercu Bożemu.

W uroczystości uczestniczyła m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem generalnym, matki prowincjalne polskich prowincji, siostry ze wspólnot Sióstr Jubilatek, w tym także delegacja sióstr z Rzymu, Francji i Ukrainy oraz siostry z krakowskich wspólnot i rodziny Sióstr Jubilatek. Po zakończeniu liturgii Siostry przyjęły jubileuszowe życzenia i wraz z gośćmi udały się na świąteczny obiad.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści