2018/06/16 Dzień Skupienia członków SRŚ ze Słomnik i Korczyny - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Dzień Skupienia członków SRŚ ze Słomnik i Korczyny


W domu zakonnym sióstr sercanek w Korczynie w dniach 16 – 17 czerwca  2018 r. odbył się kolejny dzień skupienia dla wspólnot Sercańskiej Rodziny Świeckich. Tym razem uczestnikami byli członkowie SRŚ ze Słomnik i  Korczyny. Ze Słomnik przybyło szesnaście osób wraz z prowadzącą grupę s. p. Jolantą Koźlak, natomiast z Korczyny uczestniczyło czternaście osób. Skupienie poprowadził ks. Wiesław Pietrzak SCJ z Krakowa.

Podczas tych dni rekolekcjonista podjął refleksję na temat wartości wspólnoty poświęconej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zaznaczył również, że miłość do Bożego Serca powinna przejawiać się w życiu każdego członka SRŚ poprzez konkretne czyny miłości bliźniego. Nawiązując do postaci św. Józefa Sebastiana Pelczara ks. Wiesław podkreślił, że historia życia tego Świętego jest najlepszym wzorem i wskazówką na drodze do zjednoczenia z Sercem Bożym w codziennym życiu.

W niedzielę podczas Eucharystii dwadzieścia osób – po dziesięć z każdej wspólnoty – zostało oficjalnie przyjętych do Sercańskiej Rodziny Świeckich.

Podczas dwudniowego spotkania członkowie sercańskich wspólnot modlili się o nowe powołania do Zgromadzenia Sióstr Sercanek oraz o rozwój SRŚ.

Czerwcowe skupienie było dla nas bardzo cennym doświadczeniem. Głębokie przeżycia duchowe i wspólne poszukiwanie dróg realizacji naszego powołania umocniły nasze wzajemne relacje. Dlatego już dziś planujemy kolejne spotkanie – wspominają uczestnicy dni skupienia zgromadzeni w Centrum Duchowości św. Józefa Sebastiana w Korczynie.

Po niedzielnej Eucharystii grupa ze Słomnik udała się do kościoła parafialnego, gdzie oczekiwał na nich ks. prob. Edward Sznaj, by oprowadzić gości po świątyni, przybliżyć jej historię i przedstawić sylwetkę św. Ojca Założyciela. Następnie Ksiądz Proboszcz spotkał się z członkami SRŚ na wspólnym obiedzie w klasztorze Sióstr Sercanek.

Spotkanie zorganizowała s. Helena Łukasik, moderatorka grupy dorosłych członków SRŚ.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści