2018/06/25 "Miłością nakarmieni" - Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Miłością nakarmieni
Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie


Jubileuszowe  –  XXV Sercańskie Dni Młodych, które odbyły się w dniach 25 - 30 czerwca 2018 r. w Pliszczynie zgromadziły kilkaset osób. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa odnoszące sie do Eucharystii: Miłością nakarmieni.

Już po raz drugi w spotkaniu uczestniczyła Młodzież Rodziny Sercańskiej z Częstochowy wraz z s. Amandą Adamczyk, a także członkowie Sercańskiej Rodziny Świeckich z Krakowa i Lubowidza, rodzinnej miejscowości bł. Matki Klary Szczęsnej. Wraz z młodymi w Pliszczynie modliły się również i posługiwały s. Witalisa Żaboklicka z Krakowa i s. Emilia Purc z Korczyny.
Tematem przewodnim konferencji i spotkań w grupach była Eucharystia, dlatego wielokrotnie podczas tych dni młodzi entuzjastycznie wyśpiewywali:

W słabości skryłeś swą moc! Chwała Twa ukryta skromnie jest!
W ciszy Słowo Twe trwa! W chlebie schowałeś się!

Te słowa Hymnu SDM 2018 w pełnio oddają gorące pragnienie młodych ludzi, którzy na pliszczyńskich polach szukali prawdziwego oblicza Boga, wpatrując się w biały kawałek Eucharystycznego Chleba. Również modlitewne czuwania, koncerty, spotkania z Dariuszem Malejonkiem i Janem Melą, wieczory filmowe, czy wieńczący Sercańskie Dni Młodych bal jubileuszowy – wszystko zmierzało do uwielbienia Jezusa Chrystusa w Najświętszej Tajemnicy Ołtarza.

Jak wspominają członkowie sercańskiej wspólnoty z Częstochowy, ważnym momentem podczas tych dni był sakrament pojednania.

Jednym z najpiękniejszych momentów na SDM-ie jest spowiedź. Tu nie spotkasz księdza, który się śpieszy. Każdy ma czasu tyle, ile potrzebujesz. Tutaj czuję, że rozmawiam z najprawdziwszym Jezusem, który mi wszystko przebacza.

Młodzi ludzie, Miłością nakarmieni i umocnieniu wiarą wspólnoty Kościoła już dziś zapowiadają, że wrócą tu za rok.


copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści