2018/06/30 Złoty jubileusz ślubów zakonnych w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Złoty jubileusz ślubów zakonnych w Krakowie


W sobotnie przedpołudnie 30 czerwca 2018 r. w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie s. Kasylda Walko, s. Antonetta Roguska, s. Bogusława Cwajna, s. Elioza Poprawa, s. Zenona Migdalska, s. Ines Dąbrowska i s. Marietta Miś świętowały 50-lecie ślubów zakonnych. Jubileuszowej Mszy Św. przewodniczył emerytowany Prymas Polski ks. abp Józef Kowalczyk wraz z emerytowanym Nuncjuszem Apostolskim ks. abp. Henrykiem Nowackim i trzynastoma kapłanami.

Przed rozpoczęciem liturgii ks. abp Józef Kowalczyk odczytał tekst Apostolskiego Błogosławieństwa >>, skierowanego do Sióstr Jubilatek przez Ojca św. Franciszka.

W okolicznościowej homilii Ksiądz Nuncjusz przypomniał rodzaje posługiwania sióstr przeżywających złoty jubileusz profesji zakonnej. Kierując do nich słowa wdzięczności za 50 lat służby Bożemu Sercu w Zgromadzeniu oraz dla Kościoła powszechnego, powiedział:
Życzymy Wam, Drogie Siostry Jubilatki, byście wpatrzone w Jezusa podtrzymywały ten ogień miłości w Waszych lampach, ogrzewały nim ludzkie serca i rozświetlały ludziom drogę do Boga. Nieście dalej z tym samym młodzieńczym zapałem to świadectwo miłości pokoju i radości.

Po homilii siostry, trzymając w reku zapalone świece, odczytały wspólnie jubileuszową modlitwę i powierzyły się na nowo Najświętszemu Sercu Jezusowemu, ponawiając swoje śluby zakonne. Podczas Eucharystii Siostry Jubilatki oraz wszyscy zgromadzeni w świątyni w szczególny sposób polecali Miłosiernemu Bogu śp. s. Kordelię Walczak, która również w tym dniu obchodziłaby swój złoty jubileusz.

W sobotniej uroczystości uczestniczyła m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem generalnym, m. prow. Marianna Łacina z Częstochowy, siostry ze wspólnot Sióstr Jubilatek, w tym także delegacja sióstr z Rzymu i Francji oraz siostry z krakowskich wspólnot i rodziny Sióstr Jubilatek.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści