2018/09/18 "Czym jest powołanie?" Presynod o powołaniu i młodzieży w Łodzi - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Czym jest powołanie?
Presynod o powołaniu i młodzieży w Łodzi


W bazylice archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi 18 września 2018 r. odbył się presynod o powołaniu i młodzieży, któremu przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś. Gościem spotkania zapowiadającego październikowy synod biskupów w Rzymie był ks. kard. Luis Antonio Tagle z Filipin.

Do współtworzenia spotkania zostały zaproszone siostry z różnych zgromadzeń zakonnych, posługujących na terenie archidiecezji. Do grona organizatorów dołączyły s. p. Sancja Mazur i s. Maria Magdalena Stańczyk z łódzkiej wspólnoty przy ul. Kosynierów Gdyńskich.

Po wspólnej modlitwie rozpoczynającej presynod i spotkaniu wprowadzającym w tematykę powołania, uczestnicy zostali podzieleni na 16 grup, w których wspólnie odpowiadali na przygotowane dla nich pytania:

Kim chciałbyś zostać? Co rozumiesz przez słowo powołanie? Czy myślałeś kiedyś o powołaniu do służby Bożej? Czy chciałbyś, żeby ktoś ci towarzyszył w rozeznawaniu drogi życiowej?

Dwie z takich grup prowadziły siostry sercanki. Po zakończeniu pracy warsztatowej przedstawiciele poszczególnych grup prezentowali przygotowane odpowiedzi. Podsumowania rozważań na temat powołania dokonał Ksiądz Arcybiskup. W słowie skierowanym do młodzieży zachęcał ich, by z odwagą i entuzjazmem poszukiwali swojej osobistej drogi do szczęścia.

Ostatnim, a zarazem kulminacyjnym punktem programu była Eucharystia której przewodniczył i homilię wygłosił ks. kard. Luis Antonio Tagle. Spotkanie zakończyła wspólna agapa na placu katedralnym.

Wnioski z łódzkiego presynodu ks. abp Grzegorz Ryś zabierze ze sobą do Rzymu na październikowy synod biskupów o młodzieży, któremu przewodniczyć będzie Ojciec Święty Franciszek.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści