2018/09/30 "Spotkanie z Matką obu Ameryk" – pielgrzymka sióstr z wiceprowincji boliwijskiej do Guadalupe - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Spotkanie z Matką obu Ameryk
Pielgrzymka sióstr z wiceprowincji boliwijskiej do Guadalupe


Siostry z boliwijskiej Wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe. Poniżej zamieszczamy ich wspomnienie z pielgrzymki.

W ramach duchowego przygotowania do dziękczynienia za 125 lat istnienia Zgromadzenia, nasza Wiceprowincja San Francisco de Asis w Boliwii zorganizowała pielgrzymkę do tronu Matki Ameryk, Niepokalanej Dziewicy z Guadalupe w Meksyku.

Uczestniczyłyśmy w naszej pielgrzymce w dwóch grupach. Pierwsza z nich (jedenaście sióstr) odbyła swą maryjną wędrówkę w dniach od 23 do 28 września 2018 r., natomiast  druga (dziewięć sióstr oraz jedna świecka wychowawczyni z sierocińca) w dniach od 30 września do 5 października br.  

Było to dla nas wielkie duchowe przeżycie. Prawdziwe spotkanie z Matką, która swą macierzyńską miłością wypełnia serca swoich dzieci i każdemu kto się z ufnością do Niej ucieka, powtarza słowa, które usłyszał św. Jan Diego prawie 500 lat temu: Czyż nie jestem tutaj ja – Twoja Matka?

To do Niej zaniosłyśmy nasze Gracias za ogrom łask otrzymanych w sercańskiej rodzinie zakonnej. U tronu naszej Niebieskiej Matki zostawiłyśmy też nasze prośby, a było ich dużo, bo o każdym chciałyśmy pamiętać.  Każdego dnia w ciągu naszej pielgrzymki z wiarą patrzyłyśmy na obraz, którego źródło pochodzenia aż do dzisiaj jest niedostępne wszelkim naukowym dociekaniom. Otrzymałyśmy też niezwykłą łaskę uczestniczenia we Mszy Świętej w intencji naszego Zgromadzenia, która została odprawiona w samej bazylice. Było to przeżycie jedyne w swoim rodzaju.

Kolejne siostry z ogromną radością i wiarą przygotowują się do pielgrzymowania do Virgen de Guadalupe, aby powierzyć Jej wszystkie intencje, jakie noszą w swoich sercach.

Dziękujemy Bożej Opatrzności za tę pielgrzymkę życia i za tylu życzliwych ludzi, którzy nam pomogli. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Matki Generalnej Olgi Podsadniej za pozwolenie na organizację pielgrzymki oraz do Matki Prowincjalnej Anny Kurysz za trud włożony w przygotowanie tego ważnego dla nas wydarzenia.

Siostry z Boliwii

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści