2018/10/06 "Włącz pełnię wiary" – Stadion Młodych w Warszawie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Włącz pełnię wiary
Stadion Młodych w Warszawie


Na Stadionie Narodowym w Warszawie 6 października 2018 r.  odbyły się ponad 12-godzinne rekolekcje zatytułowane Włącz pełnię wiary. To modlitewne czuwanie współbrzmiało z trwającym w tym czasie w Rzymie kongresem poświęconym młodzieży.

Zgromadzenie Sióstr Sercanek reprezentowały: s. Amanda Adamczyk i s. Salezja Wojdyła, które przybyły wraz z grupą młodzieży z Sercańskiej Rodziny Świeckich z Częstochowy, a także s. Noemia Pluta i s. Blanka Tomczyk z Lublina, które przyjechały z młodzieżą szkolną i studentami.

Na spotkaniu zgromadziło się ok. 40 tysięcy młodych, aby we wspólnocie Kościoła doświadczyć żywej obecności Boga. W programie piątkowego czuwania organizatorzy przewidzieli czas na modlitwę, konferencje, świadectwa nawrócenia oraz koncerty oraz pokazy artystyczne.

Centralnym wydarzeniem tych nocnych rekolekcji była Msza Święta, której przewodniczył  metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz i ks. bp Edward Dajczak, pasterz diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej.

Dziękuję za waszą łączność z synodem i papieżem Franciszkiem. To jest synod o was i dla was! Wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście nadzieją świata – powiedział podczas Eucharystii Metropolita Warszawski.

Jak zaznaczył ks. Rafał Jarosiewicz, odpowiedzialny za przygotowanie Stadionu Młodych, scena główna przypominała ogromny, czerwony krzyż, który oprócz tego, że jest symbolem naszej wiary pokazuje, że młodzi Polacy z zapałem zbierają się przy krzyżu w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści