2018/10/06 Jubileusz 40-lecia ślubów zakonnych sióstr sercanek w Jaśliskach - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Jubileusz 40-lecia ślubów zakonnych sióstr sercanek w Jaśliskach


Entuzjazm wiary, wdzięczność wobec Boga i ludzi oraz przywołane w pamięci wspomnienia sprzed lat towarzyszyły sześciu siostrom, które w dniach 6 – 7 października przeżywały 40. rocznicę złożenia pierwszej profesji w Zgromadzeniu Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. W jubileuszowej uroczystości, która odbyła się w Jaśliskach uczestniczyły: s. Symeona Okroj z Warszawy, s. Bronisława Rozum z Przemyśla, s. p. Maria Potrykus, misjonarka, posługująca obecnie w Argentynie, s. p. Klemensa Strzępek z Jaślisk, s. Maksymiliana Błońska z Częstochowy oraz s. p. Irena Mezglewska z Krakowa.
Siostrom jubilatkom towarzyszyła m. gen. Olga Podsadnia, m. prow. Auxilia Felisiak i s. wik. Urszula Rumin z Rzeszowa oraz siostry z miejscowej wspólnoty.

Spotkanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie wspólnymi Nieszporami w domowej kaplicy oraz Eucharystią sprawowaną w intencji sióstr przez ks. Łukasza Mrowca z Dukli.

Jutrznia, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny i poranna Eucharystia w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej były pierwszym akcentem niedzielnego świętowania. Przed południem siostry jubilatki wraz z Matką Generalną odprawiły Drogę Krzyżową ścieżkami jaśliskiej pobożności pasyjnej. Rozważania prowadziła s. p. Klemensa. Po obiedzie i radosnej rekreacji siostry udały się w procesji do Lipowca, aby uczestniczyć w tradycyjnym nabożeństwie fatimskim. Na początku wspólnej modlitwy s. p. Maria podzieliła się świadectwem swojej 33-letniej posługi na misjach w Boliwii. Opowiedziała również o niedawno podjętej pracy w Argentynie. Siostry jubilatki poprowadziły wspólną modlitwę różańcową wraz z okolicznościowymi rozważaniami.

W ostatniej w tym roku procesji fatimskiej uczestniczyli duszpasterze parafii, siostry sercanki oraz liczne grono parafian. W małej kapliczce na Lipowcu o godz. 17.00 celebrowana była Msza Święta, podczas której homilię o mocy modlitwy różańcowej wygłosił Ksiądz Proboszcz. Oprawę liturgiczną Eucharystii o godz. 8.00 i o 17.00 podjęły siostry jubilatki. Kapłani modlili się w intencji Zgromadzenia, o nowe powołania oraz w intencjach ss. jubilatek i za zmarłą s. Mirosławę Gawron, która w tym roku wraz z siostrami obchodziłaby 40-lecie ślubów zakonnych.

Jubileuszowe spotkanie zakończyło się kolacją i rekreacją, po której 3 siostry udały się w drogę powrotną do swoich wspólnot, a 3 jeszcze w następnym dniu uczestniczyły we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. dra Stanisława Marczaka w domowej kaplicy.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści