2018/10/14 Jej miłość wyrażała się czynem – wprowadzenie relikwii bł. Matki Klary Szczęsnej do Parafii pw. Ducha Świętego w Płocku - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Jej miłość wyrażała się czynem
Wprowadzenie relikwii bł. Matki Klary Szczęsnej do Parafii pw. Ducha Świętego w Płocku


Bł. Matka Klara Szczęsna nie publikowała na Instagramie setek zdjęć z dziećmi, którym pomogła. Nie ogłaszała światu na Facebooku, że przygarnęła do swojego przytuliska kolejne młode kobiety (…). Owszem, w jej czasach nie było mediów społecznościowych, a od roku 1916 świat bardzo się zmienił, ale nie zmieniło się jedno – to, że prawdziwa miłość powinna wyrażać się czynem, a nie deklaracjami bez pokrycia – podkreślił ks. bp Mirosław Milewski podczas uroczystej instalacji relikwii Współzałozycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek do Parafii pw. Ducha Świętego w Płocku 14 października 2018 r.

Wierni przyjmując uroczyście nową Patronkę w postaci relikwii i powierzając się jej wstawiennictwu, modlili się również o jej kanonizację. Ponadto każdy z uczestników niedzielnej uroczystości otrzymał okolicznościowy folder, przygotowany z okazji wprowadzenia relikwii. Wspólną modlitwę ubogacił śpiew pieśni o Błogosławionej.

Posiadając w parafii relikwie bł. Klary Ludwiki Szczęsnej, chcemy w XXI wieku odnowić kult Serca Jezusowego – zaznaczył podczas uroczystości Ksiądz Proboszcz. Relikwiarz ufundowała jedna z rodzin parafii. Na stałe będą one znajdować się przy wizerunku św. Jana Pawła II.

Relikwie pierwszego stopnia bł. Matki Klary płocka parafia otrzymała od Zgromadzenia na prośbę ks. prob. Zbigniewa Zbrzeznego 26 maja 2018 r. Wówczas 30-osobowa grupa parafian pielgrzymowała wraz z ks. Zbigniewem Olszewskim, duszpasterzem płockiej parafii, do kaplicy relikwii Błogosławionej, znajdującej się w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści