2018/10/27 Święty Józef Sebastian Pelczar i Błogosławiona Matka Klara Szczęsna w bielskim Orszaku Wszystkich Świętych - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Święty Józef Sebastian Pelczar i Błogosławiona Matka Klara Szczęsna
w bielskim Orszaku Wszystkich Świętych


W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych ulicami wielu polskich miast przeszedł Korowód Świętych i Błogosławionych. W Bielsku Białej 27 października 2018 r.  młodzież z kilkunastu parafii niosła w procesji relikwie 43 Świętych i Błogosławionych.

Uczestnicy spotkania przeszli ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych z kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej do katedry pw. św. Mikołaja. Po modlitwie różańcowej rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Roman Pindel.

Zwracając się do młodzieży przypomniał, że Święci, którzy poprzedzili nas w drodze do Boga byli żywym świadectwem Chrystusowej Ewangelii, dlatego pociągali na drogę świętości tych, z którymi przebywali na co dzień. Ksiądz Biskup przywołał postać św. Stanisława Kostki, patrona obecnego roku duszpasterskiego, oraz kilku innych Świętych i zachęcał młodzież, aby za ich przykładem stawali się buntownikami doczesności, odważnie wyznającymi wśród swoich rówieśników chrześcijańskie wartości.

W gronie Świętych, których relikwie uczczono podczas sobotniego spotkania byli również: św. Jan Paweł II, św. Józef Sebastian Pelczar, św. Brat Albert Chmielowski, św. s. Faustyna Kowalska,  bł. Matka Klara Szczęsna, bł. o. Stanisław Papczyński, bł. Karolina Kózkówna i wielu innych.

Korowód Świętych zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży we współpracy z duszpasterzami bielskich parafii.

fot. Marian Szpak
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści