2018/11/05 Szkolenie przedstawicieli instytucji polonijnych w Warszawie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Szkolenie przedstawicieli instytucji polonijnych w Warszawie


W siedzibie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych przy ul. Rakowieckiej 2 w Warszawie w dniach 5 – 16 listopada 2018 r. odbyło się szkolenie przedstawicieli instytucji polonijnych z zakresu właściwego zabezpieczania archiwaliów, ich ekspozycji, przygotowania oraz przeprowadzania digitalizacji. W spotkaniu wzięło udział 12 osób, a wśród nich s. Julia Knurek reprezentująca rzymski Ośrodek Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II.
 
Celem warsztatów było przekazanie uczestnikom specjalistycznej wiedzy, która posłuży lepszej ochronie i zabezpieczeniu dziedzictwa narodowego znajdującego się poza granicami kraju. W programie, oprócz wizyt w pracowniach konserwacji i zwiedzania magazynów archiwalnych, nie zabrakło wykładów i zajęć praktycznych z konserwatorami oraz spotkań z pracownikami Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Uczestnicy szkolenia wzięli również udział w wydarzeniach związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla polonijnych pracowników warszawskie szkolenie było także okazją do wymiany doświadczeń i omówienia problemów, z którymi spotykają się na co dzień w swoich instytucjach.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści